ELDOS producent, obwody drukowane, płytki drukowane, printed circuit boards, leiterplatten, PCB
Eldos Sp. z o.o.

O firmie

ELDOS Sp. z o.o., czołowy polski producent płytek z obwodami drukowanymi dla przemysłu elektronicznego jest spółką założoną w 1991 r., która  rozpoczęła produkcję w czerwcu 1993 r. Fabryka mieści się we Wrocławiu, stolicy dynamicznie rozwijającego się Dolnego Śląska, dostarczając swoje wysokiej jakości produkty na rynek krajowy i europejski. Od...

Aktualności / Technologia chemicznego przygotowania powierzchni płytek

Technologia chemicznego przygotowania powierzchni płytek

 

Z przyjemnością informujemy, że wdrożyliśmy do produkcji technologię chemicznego przygotowania powierzchni płytek firmy MEC.

Technologia ta jest alternatywą do mechanicznego przygotowania powierzchni płytek, np. pumeksowania lub szczotkowania. Zalety nowej technologii to równomierne odtłuszczenie i mikrotrawienie powierzchni płytek drukowanych. Powierzchnia miedzi po procesie staje się jednolicie matowa i przez to ciemniejsza niż powierzchnie miedziane szczotkowane lub pumeksowane. Dzięki równomiernie rozwiniętej powierzchni, przyczepność maski lutowniczej będzie większa niż dotychczas co poprawi znacząco dotychczasową jakość i niezawodność produkowanych przez nas płytek.

Proces przebiega w automatycznej linii produkcyjnej. Jest to linia produkcyjna horyzontalna, modułowa, przeznaczona do czyszczenia i mikrotrawienia powierzchni miedzianych płytek obwodów drukowanych.  W skład linii wchodzi  11 modułów, które są połączone w całość. Każdy moduł procesowy i płuczący posiada komorę na odpowiednie kąpiele lub wodę, pompy podające właściwe ciecze na zespoły dysz (natrysk dwustronny), odrębny system dozowania koncentratów oraz niezbędne wyposażenie pomiarowo kontrolne typu, konduktometry, kolorymetr, przepływomierze, czujniki obecności płytek (fotokomórki),  wskaźniki temperatury, poziomów kąpieli  i ciśnienia. Całość sterowana jest elektronicznie poprzez sterownik SIMATIC S7 – 300. Do budowy linii zastosowano odpowiednio następujące materiały: polipropylen PP, tytan Ti, EPDM i PVC.

Rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne linii są innowacyjne i nowoczesne. Umożliwiają kontrolowane strawianie miedzi w zadanych ilościach np. 0,8μmCu, 1μmCu, 1,5μmCu, w zależności od potrzeb.

W linii mogą być obrabiane wszystkie dostępne na rynku materiały podłoża do produkcji płytek drukowanych, np. FR4 i poliimidy. Zakres grubości płytek drukowanych, których obróbkę umożliwia linia GREENLINE 2000 wynosi  0,05 - 4mm; minimalna średnica otworów 0,1mm; maksymalny stosunek grubości płytki do średnicy otworu 12:1. Dzięki tej technologii  Spółka otrzymuje możliwość wykonywania bardzo zaawansowanych technicznie płytek drukowanych.

Wydajność linii wynosi ok. 300m2 płytek drukowanych dziennie, co stanowi pełne pokrycie obecnego zapotrzebowania i daje stosowną rezerwę mocy w przypadku dalszego rozwoju i zwiększania mocy produkcyjnych Spółki.Copyright © 2016 Eldos Sp. z o.o.